0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Sezon weselny 2022

Choć w kalendarzu mamy jeszcze zimę, to z pewnością wiele osób już myśli o najważniejszym dla nich wydarzeniu tego roku – o swoim ślubie! Rok 2022 będzie obfitował w uroczystości ślubne, bowiem przez ostatnie dwa lata wiele par zmuszonych było zmienić plany odnośnie terminu wesela. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma wybranymi trendami w organizacji i dekoracji wesela w nadchodzącym sezonie.

1. Przyjęcie weselne w plenerze

Jeśli zamierzacie wziąć ślub latem a nie macie jeszcze wynajętego lokalu, warto poszukać miejsca w którym można zorganizować przyjęcie ślubne na zewnątrz. Plenerowe wesela to moda, która staje się coraz bardziej popularna w Polsce a przyczyniają się do tego upalne lipcowe i sierpniowe dni w ostatnich latach.


Wraz z tym zwyczajem pojawia się możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji dla gości weselnych. Jedną z nich są ścianki do zdjęć plenerowych. Mogą mieć one różne kształty i rozmiary a najczęściej zdobione są gęsto żywymi kwiatami róż lub peonii. Na rynku jest dostępnych coraz więcej firm, które sprzedają lub wypożyczają i zdobią takie konstrukcje.

Innym pomysłem na urozmaicenie wesela plenerowego jest dodatkowy barek z napojami na terenie uroczystości. Z pewnością wielu gości będzie zachwyconych możliwością zrobienia sobie zimnego napoju w przerwie między tańcami.

2. Wystrój z elementami Boho

Absolutnym hitem nadchodzącego sezonu będą elementy wystroju w stylu Boho.

Jeśli zdecydujesz się na dekoracje w tym stylu, na Twoim weselu nie może zabraknąć bukietów z traw pampasowych. Są to suszone gałązki traw rosnących dziko w Ameryce Południowej. Zależnie od gatunku, ich wysokość waha się od kilkudziesięciu centymetrów, do ponad metra. Najlepiej wyglądają gdy są eksponowane w wysokich wazonach. Na rynku dostępne są bukiety z traw w naturalnych barwach a także z traw malowanych na różne kolory, najczęściej pastelowe odcienie różu i koloru niebieskiego.

Modne dodatki Boho to także elementy dekoracji stołu. Możesz użyć wiklinowych podkładek pod naczynia, nakrycia będą prezentowały się dzięki nim bardziej okazale. Na stołach nie może także zabraknąć świeczników. Modne są latarenki wykonane z grubego drutu, do środka których wstawia się dużą, walcowatą świecę. Niektóre z nich posiadają także szklane szybki, dzięki czemu przypominają lampiony i tworzą ciepłą, przyjazną atmosferę. Innym rodzajem popularnych świeczników są okazałe, złote podstawy w formie cokołu, w których umieszcza się wysoką świecę stołową.

Jako dekorację sali ślubnej lub ścianek do zdjęć coraz częściej wykorzystuje się makramę.

3. Kolory pastelowe

Kolejny trend to dekoracje weselne w pastelowych barwach. Niezależnie od tego czy Twoje wesele organizowane będzie na sali, czy w formie plenerowej, żywe pastelowe kolory będą budziły duże zainteresowanie. Róż, błękit czy mięta to zdecydowanie najpopularniejsze kolory na nadchodzący sezon. Ta zasada dotyczy wszystkich elementów dekoracji sali ślubnej: ozdób stołu, świec, pokrowców na krzesła, kwiatów i tak dalej.

4. Duży, żywy bukiet dla panny młodej

Bukiet dla panny młodej nie jest niczym nowym, jednak obecną modą są bukiety sporych rozmiarów. Okazała kompozycja kwiatowa w rękach panny młodej wygląda pięknie na zdjęciach. Najpopularniejszymi kwiatami do jej wykonania są róże i peonie. Kolorystyka powinna być jasna, dominują kolory: biały i jasnoróżowy. Bukiet powinien zostać wykonany przez doświadczonego florystę, gdyż kwiaty muszą być starannie dobrane, tak aby były świeże oraz dobrze ułożone i złączone w bukiet, aby kompozycja nie zniszczyła się podczas weselnego “zamieszania”.

5. Wianki do sesji zdjęciowej z wieczoru panieńskiego

Najpopularniejszym dodatkiem na sesję zdjęciową z wieczoru panieńskiego jest wianek na głowę wykonany z elementów florystycznych. Najczęściej zrobiony jest z roślin suchych: dmuszka jajowatego, jęczmienia, traw. Można dostać także wianki z kwiatów żywych, jednak ich trwałość jest ograniczona: takich kwiatów nie włożymy do wazonu.

Jeśli zainteresowały Cię trendy weselne na nadchodzący sezon, polecamy obejrzenie ogłoszeń naszych Użytkowników. Z pewnością znajdziesz ciekawe produkty i usługi na swoją uroczystość!

Jeśli oferujesz produkty i usługi weselne zapraszamy do wystawienia swoich ogłoszeń za darmo na martsy.pl. Załóż konto użytkownika, dodaj oferty i zwiększ popularność swoich produktów i usług!

Więcej z bloga:

Powiedz nam o sobie i swojej pracowni!

Napisz artykuł prezentujący Twoją działalność, opisz swoje przygody z tworzeniem rękodzieła i przedstaw swoją pracownię. Artykuł zostanie opublikowany na stronie głównej martsy.pl oraz na naszym Instagramie. Dodatkowo ogłaszamy konkurs! 🥇

Porady dla Sprzedających na Martsy.pl

Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże zwiększyć zainteresowanie Twoimi ofertami oraz ułatwić pracę ze stroną martsy.pl. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

Dzień babci i dziadka 2022

Dzień babci już w piątek 21.01 a dzień dziadka w sobotę 22.01. Tradycyjnie, w te dni wnukowie wyruszą w odwiedziny do swoich dziadków aby...

Sprzedaż zamienna, komplementarna, usługi dodatkowe

Jeśli próbujesz swoich sił w sprzedaży, prędzej czy później zaczniesz zastanawiać się nad tym jak poprawić swoje wyniki. Często myślisz wtedy o kosztownych formach...